Tele vannak vadakkal a nógrádi erdők Tele vannak vadakkal a nógrádi erdők
Fotó: Fotó: Shutterstock

2024-04-18

Tele vannak vadakkal a nógrádi erdők

A jó idő beköszöntével egyre többen húzzuk fel ismét túracipőinket, hogy aztán a felfedezzük a magyar erdőségeket. Nógrádban azonban jobb vigyázni, ugyanis vadállatokkal találhatjuk magunkat szemben.

A Nool.hu Szabó Lászlót, a Nógrád Megyei Vadász Szövetség elnökét, az Országos Magyar Vadászkamara (OMVK) Nógrád Megyei Területi Szervezetének titkárát kérdezte a jelenségről, aki szerint jobb óvatosnak lenni:

„Nagyon fontos, aki kirándulni szeretne a természetben, azt ne a reggeli, a késő délutáni, vagy az esti órákban tegye. Helyette inkább nappal induljanak útnak és lehetőleg maradjanak a kijelölt túraútvonalon, hiszen oda kevésbé megy a vaddisznó, mert inkább a sűrű erdőbe húzódnak el, igyekeznek elkerülni a zajos.”

Ez is tetszeni fog! Békés és hosszú nyugdíjaskorra számíthatnak a „munka nélkül maradt” medvék Veresegyházon

A gombászokat szintén óvatosságra intik, nekik is ajánlott a kijelölt útvonalakon maradni.

Szabó továbbá kutyásoknak is üzent, akiknek kizárólag pórázos sétáltatást javasol a nógrádi erdőkben. Mindez kizárólag a házi kedvencek érdekét szolgálja, bár a jogszabályok sem engedik a kutyák „szabad közlekedését”.

Ráadásul nem csak a vaddisznók jelentenek veszélyt, ugyanis napjainkban már medvék és farkasok is élnek a nógrádi erdőkben"

– mondta a szakember, aki azt is hozzátette, hogy medvét láttak már Bárna környékén, a Cserhátban és Karancsban is.

Figyelmedbe ajánljuk! Skócia szikláinál bolyong a világ legmagányosabb birkája

Ezek az állatok korábban nem voltak jelen a nógrádi erdőkben, így azzal sem vagyunk tisztában, hogyan reagálnak egy-egy találkozás során.

A vaddisznók akár a településekre is betévedhetnek, ilyen esetben fontos, hogy ne menjünk hozzájuk közel. Egy kifejezetten erős állatról van szó, érdemes tehát békén hagyni, mert nem tudni, hogy mikor támad.

még több Belföld

még több Belföld